Ból brzucha i krwawienia z odbytu

Witam! Mam nieczęste bóle brzucha, oraz nieregularne krwawienia z odbytu (raz krew świeża, czerwona, raz zmieszana z kałem). Mam 19 lat, mam lekką nadwagę, niedawno miałem badanie krwi i moczu, i wszystko miałem w porządku, co to może być? Dziekuję za odpowiedź

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

krwawienie z odbytu zawsze jest objawem alarmującym. Proszę jak najszybciej zgłosić się z tym problemem do swojego lekarza rodzinnego który zbada i najprawdopodobniej zleci kolonoskopię, która powinna wyjaśnić w czym jest problem. Mogą to być żylaki odbytu, polip, zapalne choroby jelit, a nawet nowotwór. Tylko kolonoskopia może wykluczyć lub potwierdzić rozpoznanie.

Pozdrawiam.