Ból brzucha i krwawienie po zabiegu łyżeczkowania jamy macicy

Witam, mam 35 lat o zajśćcie w ciążę staraliśmy się od 5 lat niestety-11czerwca miałam łyżeczkowanie(9tc)-stwierdzono,że ciąża obumarla serca brak a zarodek wchłnął się,zostało puste jajo płodowe.Po zabiegu krwawiłam 2 tyg po 43dniach dostałam miesiączke której towazyszył przez 4 dni poranny niesamowity ból brzucha i krwanienia pod koniec 4 dnia przy próbie włozenia tamponu wypadł z pochwy jakby kawałek miesistego twardego ,, czegos,,wielkości kciuka-krwawienie i ból ustał.Czy to jest normalne

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie Pani opisu można wnioskować iż był to skrzep krwi, która nie wydostała się wcześniej. Warto wybrać się na wizytę do ginekologa by zrewidować jamę macicy. Pozostałości, niewydalone w prawidłowy sposób mogą być przyczyną stanów zapalnych narządu rodnego.