Ból brzucha i mdłości a wystąpienie okresu i ryzyko ciąży

Czy mdłości i mocny bół brzucha po 4 dniowym spóźnieniu się miesiączki to normalne? to było ostatnie moje pytanie. jednak w ten sam dzień mdłości się skończyły i bół brzucha też a także miesiączka czy możliwa jest ciąża? nie mam żadnych objawów?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto wykonać test ciazowy. Niemniej jednak nie muszą one oznaczać ciąży ( zgłaszane objawy) . Może to być wynikiem wahań hormonalnych.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku podejrzenia ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, a miesiączka się pojawiła, to ryzyko ciąży jest bardzo niskie. W celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży sugeruję jednak wykonać test ciążowy.