Ból brzucha i nadwaga

Witam. Mam problem z bólem brzucha. Pojawia się codziennie wieczorem. Miałem robione badanie usg(lekko powiększona wątroba). Mam sporą nadwagę z którą walczę, ale od kilku dni waga stoi w miejscu. W noce(przeważnie latem) zrywałem się w nocy z uczuciem bezdechu. Czasami również leżąc na plecach miałem uczucie jakby coś mi pękało w klatce piersiowej. Palę papierosy i bardzo często jestem zdenerwowany. Kilka razy budziłem się w nocy i cały drżałem-Valerin pomagał. Czy to coś poważnego? Pozdrawiam.

Dzień dobry. Po takich objawach można wnioskować w zasadzie wszystko. Na pewno niezbędne będą pewne zmiany w trybie życia. Idealnie byłoby rzucić papierosy, nawet kosztem powrotu kilku kilogramów. W tym momencie jest to priorytet, podobnie jak eliminacja czynników stresujących. Bóle brzucha mogą być reakcją organizmu na stres, ale mogą być także wywołane wieloma innymi czynnikami. Proponuję pracować nad rzuceniem palenia i stresem, dodatkowo znaleźć czas na regenerację organizmu oraz pić dużo wody. A w międzyczasie udać się do lekarza i przeprowadzić kompleksowe badania. Co do zastoju w spadku masy ciała, jest to zupełnie naturalna sprawa podczas odchudzania i może to potrwać nawet około 6 tygodni. Jedyne co można tu zalecić, to cierpliwość.