Ból brzucha i nerwy, czy to ciąża?

Witam. Współżyłam z chłopakiem tydzień temu bez zabezpieczenia, stosunek trwał jakieś 15 sekund... Boję się, że mogę być w ciąży... Strasznie się boję, boli mnie trochę brzuch, ale to może przez te nerwy... Proszę pomóżcie. Nie wiem co myśleć.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia istnieje możliwość zajścia w ciążę. Jeżeli nawet nie doszło do wytrysku nasienia mogło dojść do kontaktu z preejaklutaem, który może zawierać nieznaczne ilości plemników, o znacznie upośledzonej ruchliwości, co obniża ich zdolność do zapłodnienia. Wówczas istniej też ryzyko zajścia w ciążę.

Proponuję wykonanie testu ciążowego. Test jest najbardziej wiarygodny w dniu spodziewanej miesiączki.
Pozdrawiam.