Ból brzucha i nietolerancja alkoholu po stosowaniu Olfen i Sandoz

miałem problem z kręgosłupem i dostałem lek olfen i sandoz już po 2 dniach zaczął mnie boleć brzuch problem z wydalaniem rozdęcie po 2 tyg. odstawiłem leki ale problemy zostały wcześniej mogłem wypić o.7 alk.i rano było ok teraz po wypiciu niewielkiej ilości czuję się jak po wielkim zatruciu i dwa dni dochodzę do siebie wymioty ból itp.nigdy wcześniej nie miałem problemów z brzuchem .dodam jedzcze że mam dużą nadwagę 102 kg 46 lat co to może być i gdzie się udać ,chce iść prywatne bo reodzinny

Czasami po Olfenie występują dolegliwości gastryczne. Dodatkowo dolegliwości nasiliły się po alkoholu.
Może ma Pan zapalenie żołądka lub wrzód?
Proszę udać się do lekarza celem badania fizykalnego i ewentualnie skierowania na gastroskopię.

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowny Panie,
OLFEN jest silnym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym (dodatkowo skutecznie obniża gorączkę).Ale też ma silne objawy uboczne: min. silnie podrażnia śluzówkę żołądka, pod pod jego wpływem powstają nadżerki i wrzody żołądka. Dlatego, absolutnie przy terapii Olfenem KONIECZNE jest zastosowanie leków osłaniających żołądek. Proszę, udać się do lekarza celem przepisania takowych.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski