Ból brzucha i piersi po pominięciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

przeczytałam teraz na forum ze jak pominie sie 2 tabletki to juz ich sie nie bierze a ja je wzielam dokoczylam brac opakowanie tabletek do końca czyli dwie tabletki bo tyle mi zostało do końca i zrobilam przerwe 7dni po 7 dniach rozpoczęłam brac kolejne opakowanie biore juz 8dni i dzisiaj boli mnie brzuch i piersi czy mogłam zajść w ciaze ?

Witam serdecznie. W opisywanej sytuacji należało potraktować pominięte tabletki jako pierwsze dwa dni przerwy, później kolejne dwie, które były ostatnimi także powinny zostać pominięte i potraktowane jako odpowiednio 3 i 4 dzień przerwy. Na takie postępowanie już za późno. Po pominięciu dwóch tabletek z rzędu ochrona antykoncepcyjna znacznie się zmniejsza i istnieje szansa na ciążę.