Ból brzucha i plamienia podczas doustnej antykoncepcji hormonalnej

zażywam tabletki anty.od dwóch miesięcy, Tabletki teenia które brałam na początku nie odpowiadały mi i postanowiłam je zmienić na inne,lekarz pprzepisał mi Vibon, które zawierają tabletki placebo, Teenia nie miała ich. Trzy dni temu skonczyły mi się te stare tabletki a na ulotce wyczytałam aby zacząć Vibon zażywać nastepnego dnia po skończeniu tamtych, bez robienia przerwy, tak też zrobiłam. Jednak zaczął boleć mnie brzuch i najpierw pojawiło się brązowe plamienie a teraz okres,czy to normalne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podane objawy nie są niepokojące. Wynikają z wahań hormonalnych.