Ból brzucha i pleców - pomocy

Witam, dwa lata temu miałam krwiomocz i ból przy oddawaniu moczu, od razu otrzymałam antybiotyk, który niestety nie pomógł. W badaniu moczu były leukocyty, znów otrzymałam antybiotyk, niestety czułam ciągły ucisk w podbrzuszu. Po 6 mies. znów zaczęłam odczuwać ból przy oddawaniu moczu. Zrobiłam badanie moczu, posiew, nic nie wykazało. Ból jest w podbrzuszu, ciągnący, tak jakbym miała kule pod brzuchem. Bolą również mnie plecy w krzyżu. Nie mam gorączki. Badanie USG jamy brzusznej, USG dopochwowe nic nie wykazało. Zrobiłam badanie krwi (morfologia, OB, kreatynina, mocznik)- jest dobre. Nie mam już problemów przy oddawaniu moczu, ale odczuwam ból po oddaniu moczu, doszła do tego również opuchlizna brzucha, rąk i nóg. Poza tym nadal bolą mnie plecy. Nie mam problemów z miesiączką ani żadnych upławów, nie mam bólów podczas stosunku. Wszystkie dolegliwości znikają podczas miesiączki. Zrobiłam również badanie na chlamydię w dwóch grupach z krwi, wynik jest ujemny. Badanie TSH jest w porządku. Mam 28 lat nie mam dzieci, nie stosuje antykoncepcji. Na nic nie choruje. Bolą mnie piersi na 2 tyg. przed miesiączką. Jakie badanie mam wykonać jeszcze? I co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane dolegliwości mogą mieć różne źródła. Obrzęki -jeśli występują cyklicznie i jak Pani napisała ustępują przed miesiączka, są prawdopodobnie zjawiskiem fizjologicznym, a ich nasilenie jest osobniczo zmienne u różnych kobiet. Pieczenie, swędzenie ból czy dyskomfort podczas przed lub po oddaniu moczu są zwykle wynikiem stanu zapalnego układu moczowego, zwykle pęcherza lub cewki moczowej.

Takie dolegliwości mogą wynikać z zakażenia w obrębie pochwy i sromu jednak wydaje się  Pani nie mieć objawów je sugerujących, jak nieprawidłowa wydzielina z pochwy. Jeśli objawy będą dokuczliwe a ich nasilenie nie zmieni się  konieczna będzie wnikliwa diagnostyka internistyczna.
Pozdrawiam