Ból brzucha i pod żebrami

Witam! Chciałbym zapytać co może mi dolegać , nie liczę oczywiście na sprecyzowaną diagnozę a raczej o kilka możliwych najprawdopodobniejszych przyczyn. Boli mnie brzuch już od ponad miesiąca , na początku był to ból bardzo słaby i występujący okresowo(pobolało kilka , kilkadziesiąt sekund i przestawało) , szczególnie z lewej strony brzucha pod żebrami albo po prawej stronie pod żebrami prawie w tym samym miejscu co z lewej strony , rzadziej na środku pod mostkiem. Morfologia ok , OB tak samo.

Witam. Dosyć mało informacji . Ale przyczyn dolegliwości może być dużo zespół jelita drażliwego, zapalenie błony śluzowej żołądka, nawet choroba wrzodowa, kamica nerkowa, kamica pęcherzyka żółciowego, przewlekłe zapalenie trzustki.
Markery stanu zapalnego wcale nie musza być podwyższone.
trzeba dorobić dodatkowe badania laboratoryjne
badania obrazowe - usg jamy brzusznej
ewentualnie pokusić się o wykonanie gastroskopii i rozważyć kolonoskopię - jednak wymaga to zebrania dodatkowego szczegółowego wywiadu
Pozdrawiam

Przyczyn może być bardzo wiele, najbardziej prawdopodobne jest zaburzenie pracy jelita grubego. Przyczynę trzeba zdiagnozować - koniecznie proszę udać się do lekarza.