Ból brzucha i problemy z wypróżnianiem u 4-letniej dziewczynki

Jakiś czas temu moją 4-letnią córkę bardzo bolał brzuszek, płakała, gdy miała się załatwić, przez to nie robiła też kupki. Lekarz stwierdził, że to zapalenie pęcherza, zapisał antybiotyk Zinnat. Nie przechodziło a brzuch bolał coraz bardziej. Wiedziałam,że to zaparcie. Poszłam znów do lekarza,zapisał czopki Bisacodyl. Pomógł niemalże od razu, ale do tej pory córka robi kilka kupek na dzień i mówi, że ciężko jej robić te kupki. Stolce są normalne. Córka w tym roku zaczęła chodzić do przedszkola.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną problemów z wypróżnianiem może być nieprawidłowa dieta, nieprawidłowości w obrębie dystalengo odcinka przewodu pokarmowego czy zaparcia czynnościowe. Proszę udać się z córką do gastrologa dziecięcego. Lekarz po zbadaniu oraz ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie leczenie.