Ból brzucha i problemy z wypróżnianiem u dziecka

Karmię tylko piersią. Dziecko nie ma temperatury, na ból brzuszka lekarz zaleciła mi Delicol więc podawałam. Pielucha jest zabrudzona w większej ilości raz dziennie reszta to tylko niewielkie plamki stolca. Pozdrawiam Edyta

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ile dziecko ma miesięcy? Jakość mleka zależy od Pani diety. Jeśli dziecko ma problemy z wypróżnianiem, należy unikać produktów ciężkostrawnych - smażonego, tłuszczy nasyconych, warzyw strączkowych oraz powodujących wzdęcia (kapusta, brokuł, gruszka) oraz pić dużo klarownych, niegazowanych płynów, najlepiej wody. Jeśli problem nie ustąpi proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry.