Ból brzucha i skurcze

Mam lat 27 jestem kobietą. 4 lata temu zaczęły się moje dolegliwości z bólem w prawym boku , miałam robioną kolonoskopię nic nie wyszło niepokojącego. W tym samym roku po badaniach stwierdzili że mam zapalenie wyrostka i usunięto go lecz na tym nie skończyły się moje bóle lekami troszkę podleczone. Zaszłam w ciążę na ten czas już było ok ale teraz znowu zaczęły się bóle z prawej strony i z lewej a do tego jeszcze mam straszne skurcze gdy chce się wypróżnić lub mam gazy. Wcześniej nie zdarzało się mi coś takiego. Do tego na jelitach podczas wycinania wyrostka usunięto mi zrosty. Nigdy w życiu nie miałam operacji więc nie wiem skąd u mnie wzięły się zrosty - od lekarzy też nie uświadczyłam tego. Mając drugi zabieg przed zajściem w ciążę lekarz powiedział mi że mam bardzo duży jeden zrost że będę musiała go usunąć . Co może być przyczyną tych bóli ?? Co oznaczają zrosty na jelitach czy to czymś grozi ?? Czy może to mieć też coś wspólnego z chorymi nerkami ?? Proszę o szybką odpowiedź Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Warto rozważyć powtórzenie kolonokopii, ponieważ 4 lata to dość długi okres, w którym mogło się wiele zmienić. Jeśli nie wykaże ona zmian należy rozważyć tomografię komputerową lub rezonans jamy brzusznej.

Zrosty bywają powikłaniem pooperacyjnym, jednak niewielu ludzi-niezwiązanych z medycyna-wie, iż stanowić mogą również zmiany zejściowe po przebyciu stanów zapalnych. Jeśli więc istniały w jamie brzusznej przed przebyciem operacji, najprawdopodobniej stanowiły "ślad" po przebyciu procesu zapalnego.
Pozdrawiam