Ból brzucha i torbiel w jamie brzusznej

Witam, Mam torbiel wlk 10-20 mm w lewej stronie brzucha, na wysokości pod pępkiem. Torbiel została pokazana w usg, jest wyczuwalna pod skórą, w mięśniach. Została zrobiona biopsja i nie wykazała nic poza rozproszonymi kom. krwi i makrofagami. Jest podejrzenie endometriozy. Guzek i jego okolice są bardzo bolesne przez kilka dni w miesiącu, czasem nawet przez 2 tygodnie. Jest podejrzenie endometriozy. Wizyty w poradniach endometriozy bardzo odległe, a brzuch tak boli, że nie mogę nosić spodni...

Potrzebna jest konsultacja ginekologiczna pod kątem wykazania innych ognisk endometriozy. Schorzenie to może często nawracać mimo leczenia chirurgicznego - stąd wskazania do zabiegu stawia się bardzo ostrożnie.