Ból brzucha i uczucie wypychania z rana

Dzień dobry,od kilku miesięcy boli mnie brzuch. Z rana jest uczucie wypychania w okolicach żołądka/nadbrzusza. W ciągu dnia brzuch staje się coraz większy i wieczorem jest bardzo dużo gazów. Oprócz tego odczuwam zmęczenie i ciągle się pocę. Niedawno miałem robioną gastroskopię i wyszło, że mam zapalenie żołądka. Podejrzewam zespół jelita nadwrażliwego (wzdęcia, gazy). Co powinienem zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy przeprowadzić diagnostykę jelita grubego (kolonoskopia). Proszę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.