Ból brzucha i wymioty po spożyciu alkoholu

Witam, mam problem. Pojawił się on jakiś czas temu. Dość często boli mnie brzuch. Nie są to mocne bóle. Nasilają się on przy spożyciu alkoholu. Jako, że jestem osobą młodą, dość ciężko zrezygnować mi z tej używki. Ponadto problem pojawia się po średnio 3 piwach. Nie jestem wtedy mocno odurzony. Ból wcześniej mi nie towarzyszył, pojawił się od roku. Często pojawiają się tez wymioty, nie zwracam jednak raz tylko mój żołądek odrzuca wszystko co się w nim znajdzie, także przez następny dzień.

Proszę zgłosić się do gastroenterologa. Prawdopodobnie ma Pan problem z trzustką lub wątrobą. Proszę bezwzględnie unikać alkoholu i przejść na niskotłuszczową dietę. Jeśli ma Pan możliwość, proszę też wykonać USG jamy brzusznej, ale o tym zapewne powie Panu gastroenterolog.