Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha i wynik posiewu moczu

Witam.Od ok4tyg występuje u mnie ból brzucha(pierw tu gdzie wyrostek,teraz w okolicach nerek.Dostałam skierowanie na badanie USG i na posiew moczu.USG nie wykazało nic.W posiewie wyszły bakterie:1.Enterococcus faecalis 2.Escherichia coli.Od 2 dni mdli mnie,stan podgorączkowy,wieczne zimno.Nie miałam biegunki.Chciałabym się zapytać czy to coś poważnego?Jak się z tego wyleczyć i czy mój ból brzucha jest związany z tą bakterią?Jeśli nie gdzie mogę się udać aby dowiedzieć się co jest przyczyną?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Wszystko zależy od tego jakie jest miano tych bakterii w moczu. Jeśli poniżej 10 do potęgi 5 to nie ma powodu do obaw o zakażenia układu moczowego, bo niewielkie ilości tych bakterii w moczu mogą występować w sposób naturalny (często nieodpowiedni sposób pobrania moczu, zanieczyszczenie). Bóle brzucha na pewno nie są związane z bytowaniem tej bakterii. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem, bo u kobiet bóle podbrzusza często są związane z patologią w zakresie narządu rodnego.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Witam. W badaniu ważne jeszcze są ilościowe określenia bakterii. Wszystko wskazuje na infekcję i konieczne jest leczenie odkażające oraz dalsza diagnostyka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy