Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha, mdłości i opuchlizna po zażyciu trzech tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam spiralę po terminie, więc kwalifikuję się do wymiany. Ale to nie o to chodzi, miałam 12.11 wesele, a na 10.11 miałam termin miesiączki. Wyczytałam w necie, że mogę przesunąć sobie okres proszkami, więc załatwiłam sobie proszki i wzięłam pierwszy 09.11 i tak przez trzy dni, a 12.11 już nie wzięłam, bo okresu nie dostałam. Z narzeczonym kochaliśmy się z 11.11 na 12.11 i na weselu 12.11 miałam bóle brzucha i piersi. Dziś jest 14.11, jestem spuchnięta, mam mdłości i bóle brzucha. Czy to jest skutek zażycia tych trzech proszków? Kiedy mogę się spodziewać okresu, bo ten dyskomfort mnie wykańcza?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam serdecznie!

Przyjęcie zaledwie kilku tabletek nie chroni przed ciążą. Ze względu na przenoszoną spiralę i nieprawidłowo przyjęte tabletki nie można powiedzieć, że stosunki były zabezpieczone. Oczywiście, na dolegliwości spowodowane ewentualną ciążą jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Opisywane objawy najprawdopodobniej są reakcją organizmu na stosowany preparat. U wielu kobiet w pierwszych tygodniach stosowania tabletek antykoncepcyjnych obserwowane są liczne działania niepożądane.
Ze względu na przyjęcie kilku tabletek w połowie cyklu trudno ustalić, kiedy pojawi się miesiączka. Krwawienie zapewne pojawi się 2-3 dni po przyjęciu ostatniej tabletki, ale będzie to tzw. krwawienie z odstawienia, efekt rezygnacji z tabletek hormonalnych. Objawy powinny ustąpić w przeciągu kilku dni.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety