Ból brzucha, mdłości i smolisty stolec u 4-latki

Witam od wczoraj wieczora u mojej cztero letniej córki pojawił się ból brzuszka, mówi, że jest jej wciąż niedobrze, do naszego lekarza pediatry możemy dostać się dopiero w czwartek, bo wcześniej nie ma terminów. Kupka jest smolisto czarna i twarda, nie wymiotuje, nie ma biegunki, tylko ból brzuszka i mdłości. Nie jadła niczego, co mogło jej zaszkodzić, dietę ma urozmaiconą w dużą ilość błonnika, warzyw, owoców, je mięso, zboża, ryby, pije mleko dziękuję za odpowiedź pozdrawiam Paulina mama Julk

Milena Lubowicz

Stolec czarny jak smoła może oznaczać krwawienie z przewodu pokarmowego. Czy dziecko przyjmuje preparaty żelaza (ono też może zabarwiać stolec na czarno)? Jeżeli nie, to proszę bezwzględnie nie czekać tylko udać się z dzieckiem na izbę przyjęć pobliskiego szpitala.
Pozdrawiam