Ból brzucha nad pępkiem nasilający się podczas wysiłku

Dzień dobry, mam 25 lat i od miesiąca mam problemy z bólem brzucha, który występuję nad a czasami pod pępkiem. Ból ten nasila się podczas podczas przenoszenia różnych cieższych rzeczy i ma formę ostrego kucia podobnego do kolki. Czasami się zdarza się, że ból ten przenosi się na ból prawego jadra. Chciałbym się dowiedzieć, czy to jest może przepuklina aczkolwiek nie posiadam żadnego uwypuklenia w okolicy pęka. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam. Różne mogą być przyczyny dolegliwości bólowych brzucha - w tym także różne przepukliny. Potrzebna diagnostyka oraz badanie kliniczne - proszę opowiedzieć o problemie lekarzowi rodzinnemu, - ten zdecyduje o diagnostyce i skierowaniu na konsultację chirurgiczną.