Ból brzucha, nudności i stan podgorączkowy a ciąża lub wrzody żołądka

Od dwóch tygodni boli mnie brzuch ,mam nudności ,wieczorem pojawia się stan podgorączkowy ,myślałam ze to jelitówka bo córka miała ,ale co dzień mam to samo mija drugi tydzień i bez zmian dalej mam boleści a szczególnie jak coś zjem brałam już wszystko na brzuch i nic.Wybieram się do lekarza ale nie mogę jakoś się ogarnąć .Czy to ciąza czy to może wżody na żoładku ?nie wiem szlak mnie trafi jak mama robić te wszyskie badania i czekać długo na wyniki ,bo tu na wsi niemożna jak się dostać .

Trudno mi oceniać co może Pani dolegać bez bezpośredniego badania. Niestety nie da się postawić diagnozy po tak ogólnikowych dolegliwościach jak Pani przedstawiała. Ciąże może Pani sama sobie potwierdzić lub wykluczyć (wystarczy wykonać test ciążowy dostępny w aptece). Co do dolegliwości mogą sugerować różne schorzenia np.: zapalenie lub owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie, kamicze pęcherzyka żólciowego, może zakażenie dróg moczowych, zapalenie przydatków. Musi Panią bezpośrednio zbadać lekarz i dopiero po badaniu zalecić odpowiedni sposób postępowania (badania laboratoryjne, USG jamy brzusznej może gastroskopia).