Ból brzucha oraz rozwieranie i skracanie szyjki macicy w 21 tc

Witam. Jestem w 21 tc i zaczęła mi się rozwierać oraz skracać szyjka macicy. Skrócona jest do wymiaru 2,60cm, a wymiary ( w tym chyba rozwarcie) zapisane są w karcie ciąży jako 2/o,5/0 - dostałam od mojej pani dr. do łykania 3x dziennie lek z magnezem i potasem oraz informację żeby się oszczędzać i w razie bólu iść na izbę przyjęć. Problem polega na tym że mnie brzuch boli od początku ciąży co zgłaszałam pani dr. co wizytę - i nie wiem kiedy powinnam interweniować. B.proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli ból brzucha występuję to proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego i udać się na Izbę Przyjęć szpitala ginekologicznego.