Ból brzucha, piersi, pleców. Czy to może być reakcja organizmu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne dwufazowe jeden miesiąc, po zakończeniu opakowania wystąpiło krwawienie z odstawienia. Następnie zrezygnowałam z dalszego przyjmowania i nie rozpoczęłam nowego opakowania. Po 2 tygodniach pojawiły się silne bóle piersi, krzyża i podbrzusza, zaznaczam, że jestem jeszcze przed miesiączką. Zawsze miałam cykl 28-dniowy. Powyższe bóle są też objawem ciąży, ostatni stosunek miałam ok. 7 tygodni temu od tego czasu wystąpiła miesiączka, potem krwawienie z odstawienia po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych i po 2 tygodniach te bóle. Po upływie 6 tygodni od stosunku zrobiłam 2 testy ciążowe w odstępach 2 dni i dały dwa razy wynik negatywny. Czy mogę wykluczyć ciąże? Czy bóle które u mnie wystąpiły mogą być reakcją organizmu na odstawienie pigułek? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Testy ciążowe wykonała Pani po odpowiednio długim czasie od ostatniego stosunku płciowego, stąd otrzymany wynik jest zapewne wiarygodny. Możliwe, że Pani dolegliwości zależą do zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Gdyby nie przynosiły Pani ulgi leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, niezbędna będzie wizyta u ginekologa.