Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha po antybiotyku przyjmowanym po wyrwaniu ósemki

Dobry Wieczor. Mam pytanie jestem po wyrwaniu zeba " madrosci " biore tez przepisany antybiotyk. Mam brac co 12 h. Lecz mam pytanie, codziennie na wieczor po antybiotyku boli mnie strasznie brzuchu . A rano jak biore to nie boli mnie nic. Dlaczego tak jest ??? Za odpowiedz serdecznie dziekuje.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dzień dobry! Ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ nie podała Pani nazwy antybiotyku, jak długo jest zażywany, czy przed czy po jedzeniu. Czy zażywa Pani probiotyk po antybiotyku? Domniemam, że jest to Klindamycyna. Powinna być zażywana po jedzeniu (nie na pusty żołądek). Może wywoływać bóle brzucha. Jeżeli nie ma przy tym biegunki, proszę nie przerywać leczenia. Nie można zażywać dłużej niż 14 dni. Wymaga stosowania probiotyku minimum 2 godziny po zażyciu antybiotyku. Probiotyk należy zażywać jeszcze prze co najmniej 7 dni po zakończeniu antybiotykoterapii. Wskazane jest spożywanie kefiru i jogurtów. Jednak nic nie zastąpi wizyty u lekarza, który lek zapisał. Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy