Ból brzucha po antykoncepcji awaryjnej

Witam. Pękła nam guma. Po 20 h wzięłam e*****. Po ponad tygodniu dostałam obfity okres, który trwał 7 dni. Minął tydzień, a mnie nadal bolą piersi i brzuch, co się dzieje? Zaczęłam brać tabletki anty. Od paru dni zaczął mi wylatywać brązowy śluz. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki "72h po" zawierają bardzo duże dawki hormonów, które mogą wywoływać wiele działań niepożądanych, jak bóle głowy, brzucha, piersi a także krwawienia, nudności czy zmęczenie.
Takie objawy mogą się jeszcze utrzymywać przez kilkana-, kilkanaście dni. Jeżeli dolegliwości będą bardzo nasilone lub nie ustąpią w przeciągu miesiąca wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.