Ból brzucha po lewej stronie a torbiele jajników

Od 5 lat odczuwam bol z lewej strony brzucha I promieniuje w strone nerek nie wiem czy to istotne ale mam zwierotorbielenie jajnikow czasami mam problem zeby wstac z lozka co to moze byc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból może być spowodowany chorobą podstawową. W momencie powiększania się torbieli w jajniku uciskają one na torebkę narządu i okoliczne struktury mogąc powodować ból. Konieczne jest USG transwaginalne i kontrola u ginekologa.