Ból brzucha po oleju rycynowym

Mama wzieła łyżkę oleju rycynowego na przeczyszczenie było to ok 12 godzin temu ale bardzo źle się po tym pczyła całą noc odbijało jej się mdliło ją i potem rozbolał brzuch, nie przespała całej nocy. Niestety wypróznienie nie nastąpiło jaka moze być tegoprzyczyna ? Mama ma 73 lata.

witam,
olej rycynowy jest bardzo silnym środkiem przeczyszczającym i objawy mogły być nim spowodowane.
Nie należy podawać oleju rycynowego podczas ostrych bólów brzucha, w podrażnieniu wyrostka robaczkowego, w zapaleniu jelit, w bólach brzucha o niewyjaśnionej przyczynie.
Olej rycynowy powoduje podrażnienie i przekrwienie jelita grubego oraz narządów miednicy. Drażni jelito cienkie, następuje przekrwienie jelita grubego i narządów miednicy mniejszej.

proponowałabym wykonac badanie RTG jamy brzusznej na siedząco u mamy