Ból brzucha po posiłku

Witam, 3 dni temu byłem w restauracji i zjadłem tam kebab, po zjedzeniu brzuch zaczął mnie mocno boleć (zawsze tam jadam i nigdy tak nie było) bardzo często odbijało mi się. Gdy ból ustąpił i jadłem kolację, w momencie gdy pokarm dostał się do żołądka ból znów się zaczął, tak jest do dzisiaj. Przy zjedzeniu czegokolwiek boli mnie żołądek i przestaje w momencie, gdy skończy się trawienie albo odbije mi się odpowiednią ilość razy. Przy tym nie mam żadnych rozwolnień ani wymiotów. Mam 19 lat nigdy coś takiego mi się jeszcze nie przydarzyło. Co to może być?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!
Bóle brzucha występujące zaraz po jedzeniu mogą sugerować chorobę wrzodową żołądka.
Postępowanie przy chorobie wrzodowej jest różne ale zazwyczaj zaczynamy od leczenia farmakologicznego.
Gdy takie postępowanie nie przynosi efektu wtedy poszerza się diagnostykę o testy w kierunku H. Pylorii - bakterii która jest odpowiedzialna za powstawanie wrzodów jaki i gastroskopię.

Nie należy lekceważyć takich dolegliwości gdyż mogą one powodować groźne powikłania takie jak np. perforacja wrzodu.
Jednak aby być pewnym diagnozy niezbędna jest wizyta u lekarza.
Pozdrawiam!