Ból brzucha po zjedzeniu

Wieczorami po zjedzeniu, a nawet od samego popołudniowego obiadu - zaczyna mi boleć brzuch. Ból brzucha utrzymuje się przez kilka godzin. Przez cały dzień dodatkowo odbija mi się powietrzem ewentualnie jedzeniem. Dodam, że jestem w okresie studiów, fakt może na początku jadłam mniej, teraz - wróciłam troszkę chyba do normy. Nie wiem właśnie, ale może to jest tym spowodowane. Proszę o krótkie porady. Jeśli po paru dniach mi nie przejdzie zamierzam wybrać się do lekarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam! Opisywane przez Panią objawy mogą wymagać dalszej diagnostyki. Ból po jedzeniu może być spowodowany m.in. chorobą wrzodową żołądka. W złagodzeniu powyższych objawów mogą pomóc: unikanie palenia papierosów, picia alkoholu, leków przeciwbólowych, regularne spożywanie posiłków z unikaniem pokarmów, po których dolegliwości są nasilone. Takie postępowanie nie zastąpi jednak wizyty u lekarza. Wskazana jest wizyta u gastrologa.