Ból brzucha podczas stosunku i nieregularne miesiączki

Mam pewien problem. Ostatnio odczuwam ból brzucha podczas stosunku. Moje cykle od jakiegoś czasu są nieregularne, ponadto podczas ostatniej miesiączki odczuwałam bardzo silny ból porównywalny do bólu macicy po porodzie (co nigdy mi się nie zdarzało). Towarzyszą mi również poranne mdłości- zdarzają się także w ciągu dnia. Mam 22 lata i jestem matką 2 dzieci ( przerwa między porodami wynosi 11 miesięcy). Czy moje dolegliwości są objawem choroby?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dolegliwości bólowe występujące po stosunku mogą być objawem zmian w obrębie narządów układu rozrodczego. Warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa. Lekarz po ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednią terapię.