Ból brzucha podczas stosunku - o czym to świadczy?

Witam, ostatnio podczas stosunku odczułam ból brzucha, na drugi dzień bolał mnie prawy jajnik. Mieliśmy małą przerwę w kochaniu ok. 22 dni. Czy taka przerwa może być spowodowana właśnie tym bólem? I Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli biorę regularnie tabletki (3. opak.) nie piję, nie palę i chłopak kończy we mnie to jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam!
Ból jajnika mógł być związany ze stosunkiem płciowym. Czasem takie bóle występują po gwałtowniejszym współżyciu lub też wynikają z pozycji podczas stosunku. Są konsekwencją wstrząsania jajników. Możliwe też, że ból pochodził np. z części pochwy, gdyż mogła być Pani bardziej spięta po przerwie we współżyciu. Jeśli ból nie będzie ustępował lub będzie się powtarzał należy zasięgnąć porady ginekologa.

A co do drugiego pytania, to biorąc regularnie tabletki ma Pani bardzo niewielkie szanse na zajście w ciążę.

Pozdrawiam