Ból brzucha przy WZJG

Choruje na wzjg, osiągnęłam stan remisji, zażywam codziennie Imuran. 2 tygodnie temu nagle dostałam w piątek wieczorem biegunkę, a w sobotę doszły do tego dodatkowo mocne bóle brzucha głównie w okolicach żołądka oraz po prawej i lewej stronie. Ból jest kłujący, jakbym ciągle miała kolkę. 4 dni później kiedy biegunka i ból nie ustępowały zaczęłam zażywać Asamax 2x2 tabletki. Biegunka ustała, ale nadal mam bóle brzucha. Czy ten ból sam ustąpi ? Może jeszcze wszystko się nie zagoiło ?

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie tego stwierdzić bez badań obrazowych. Sugeruję kontakt z lekarzem, a do tego czasu kontynuację leczenia, Wygojenie isę owrzodzeń to okres około 2 tygodni lub więcej.