Ból brzucha u 10-latki

Mam 10 letnią córke ,boli ją brzuch pod pępkiem robiliśmy badania moczu,usg jamy brzusznej i nic nie wykryto.W przyszlą środe jade z córką do poradni dla dziewcząt,ale dotego czasu cały czas boli brzuch .Proszę mi doradzić co mam do tego momentu robić.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, należy wykluczyć wpływ zatrucia pokarmowego, przyjmować dużo płynów i stosować ew. leki rozkurczowe i przeciwbólowe zgodnie z ulotką. Diagnostyka ginekologa dziecięcego jest wysoce wskazana w opisywanej sytuacji i dopiero po wizycie będzie można określić dalsze badania i leczenie.