Ból brzucha u 14-letniej córki

Witam, moją 14 letnią córkę boli brzuch w wyniku zatwierdzenia. Mówi, że boli ją od rana i zmniejszył się o 16, jednak nadal czuję kucie. Jak sama mówiła, takie napady bólu ma co jakiś czas. Zaczęła mi mówić o nich od niedawna. Jak sama twierdzi wszystko zaczęło się, gdy była mała i potem po roku, kilku miesiącach powraca. Ostatni taki "napad" miała w okolicach Wielkanocy. Czy konieczna jest zmiana diety, czy wizyta u gastrologa?

Być może te napadowe bóle są wyłącznie związane z dietą i po spożyciu nieskazanych pokarmów córka odczwa dyskomfort i ból. Jednak radziłabym skonsultować problem z lekarzem, gdyż przyczyna może być poważniejsza, jak choćby syndrom jelita drażliwego. Właściwą osobą jest w tej sytuacji gastrolog.