Ból brzucha u 4-miesięcznej córki

Witam, moja córka ma prawie 4 miesiace. Od urodzenia pobolewal ja brzuszek i nie mogla sie zalatwic. Od pewnego czasu nie ma problemow z wyproznieniem a ten brzyszek nadal ja boli. Najgorzej jest podczas jedzenia mleka(mleko modyfikowane) zanim zacznie jesc prezy sie, placze, kopie nózkami. Wszystko jej sie tam w srodku rusza podczas jedzenia i strasznie burczy. Czy to sa tzw, kolki niemowlece czy powinnam isc z nia do lekarza? Pozdrawiam serdecznie Paulina C

Opisane przez Panią objawy (bóle brzucha od urodzenia, wzdęcia, niepokój w trakcie jedzenia, przelewania w brzuchu) mogą sugerować niedobór laktazy lub nietolerancję białka mleka krowiego. W takim wypadku wskazana jest kontrola u pediatry. Można zalecić bądź zmianę mleka na mieszankę modyfikowaną o większym stopniu hydrolizy (są to preparaty mleczne o zmniejszonej ilości laktazy) lub zastosować jeden z ogólnie dostępnych preparatów laktazy dla dzieci w tym wieku. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka takich preparatów.