Ból brzucha u 5,5-letniego dziecka ze skazą białkową

Mam 5,5letniego synka. Od 2rz miał lekkie uczulenie na mleko krowie-za dużo mleka lub przetworów powodowało wysypkę na nóżkach i rczkach-suche krostki. Od ok. Miesiąca skarży sie na bóle brzucha-można skurcze, ściskanie. Nie ma problemu z kupa-normalna, bez służy, krwi. Czy przyczyna można byc wzmocnienie alergii na mleko? Czy skaza białkowa może sie objawiał takimi bólami brzuszka? Czy w takim wieku może sie zaostrzyć skaza białkowa?Narazie odstawilismy mleko i od tego momentu brak bólu brzucha

Witam,

Jak najbardziej rodzaj nadwrażliwości pokarmowej w tym alergii lub nietolerancji, tutaj przez Panią określane jako skaza białkowa mogą się przyczynić do dolegliwości bólowych brzuszka, o charakterze skurczowym i gniecenia. Proponuję odstawić produkt po którym syn zgłasza te dolegliwości na okres 4 tygodni, a następnie jednorazowo podanie tego produktu - jeżeli wystąpią dolegliwości będzie miała Pani potwierdzenie nadwrażliwości pokarmowej. Natomiast ustalenie tego czy jest to nietolerancja pokarmowa czy też alergia pokarmowa wymaga dalszej diagnostyki.