Ból brzucha - uczucie powietrza w lewym podżebrzu

Witam. Od około 2 miesięcy mam problem z uczuciem takiej jakby "bańki powietrza" w lewym podżebrzu. Odczuwam również kłucie (bardzo silne, ale tylko przez ułamek sekundy) z tej strony klatki piersiowej po wysiłku, schylaniu lub obfitym posiłku. Ostatnio występują również nudności. Miałem przeprowadzone badania EKG, rentgen klatki piersiowej i badanie krwi, które niczego nie wykazały. Proszę o radę. Stan, w którym jestem przeszkadza mi w normalnym codziennym funkcjonowaniu i pracy. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Na podstawie Pana opisu wysuwam wniosek, że jest Pan w trakcie diagnostyki dolegliwości. Wykonanie badanie RTG oraz EKG było bardzo dobrym posunięciem. Negatywne wyniki wykluczają jednak wiele przypuszczalnych schorzeń. Wskazane byłoby jeszcze wykonanie badania USG jamy brzusznej, które wykluczy choroby narządów wewnętrznych. Skierowanie na badanie powinien wystawić Panu lekarz rodzinny.

W związku z umiejscowieniem dolegliwości bólowych wskazane byłoby wykluczenie choroby wrzodowej. Warto zastanowić się, czy tuż po przebudzeniu/przed zjedzeniem śniadania nie odczuwa Pan dolegliwości bólowych w obrębie brzucha. Jeśli tak istnieje prawdopodobieństo występowania wrzodów żołądka.

Pozdrawiam.