Ból brzucha w 9 miesiącu ciąży - czy to coś poważnego?

Witam,
jestem w 36 tygodni ciąży, do tej pory było wszystko w porządku, ale od wczoraj odczuwam kłucie z lewej strony brzucha, nie jest to ciągły ból, ale od czasu do czasu, nigdy wcześniej tego nie miałam.

Czy to może być coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Każde dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej w ciąży powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę. W dziewiątym miesiącu ciąży może dochodzić do bolesnych skurczów macicy. W ostatnim miesiącu ciąży ulegają one znacznemu nasileniu. Nie można wykluczyć również innej przyczyny dolegliwości, której źródłem może być na przykład przewód pokarmowy. Wizyta u lekarza powinna rozwiać wątpliwości.