Ból brzucha w II trymestrze ciąży. Czy to jest normalne?

Witam serdecznie,
Jestem w 21 tygodniu ciąży, od jakiegoś czasu budzę się w nocy do toalety i czuję ból brzucha. Spróbuję go opisać, to jest ból taki, jakbym się przeciągała bardzo mocno i brzuch by się napiął, pozostaje potem takie dziwne uczucie, nie napiętego brzucha, ale jakby naderwanego. Nie potrafię tego opisać.

Mam tak tylko w nocy, jak już wstanę, to wszystko jest ok. Nie są to skurcze. Lekarz na każdym USG twierdzi, że wszystko jest w porządku. Zawsze przy badaniu słyszę, że macica w porządku, łożysko też, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Niby wszystko jest ok, ale strasznie mnie martwią te bóle.

Ostatnio jak się pojawiały, to myślałam, że to może przez to, że na wieczór dosyć mocno się najadłam, innym razem myślałam, że to może przez to, że nie chciało mi się wstać do toalety i tak bolał uciskając pęcherz...
Już sama nie wiem co myśleć.
Proszę możliwie szybko o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli bólowi nie towarzyszą skurcze, to najprawdopodobniej odczuwa Pani naciąganie się więzadeł, na których zawieszona jest macica. Jest to naturalny objaw w drugim trymestrze ciąży, kiedy dziecko rozpoczyna intensywny wzrost i macica się szybko powiększa, ciągnąc za sobą „do góry” odpowiednie więzadła.
Proszę unikać zażywania tabletek przeciwbólowych.
Pozdrawiam serdecznie!