Ból brzucha w okolicy pępka u 13-letniego dziecka, które przebyło norowirusa

Witam dziecko lat 13 3 tygodnie temu przebyło norowirusa. martwi mnie utrzymujący się nadal ból brzucha w okolicy pępka (w skali od 1-10 opisuje na 7) a minęło już 3 tygodnie. Wymiotów i biegunki nie ma ma apetyt, pije, stolce OK. Narzeka też na ból kręgosłupa odcinek lędźwiowy - ma skrzywienie w tym miejscu ale ból powstał w tym samym czasie co noerowirus i nadal trwa. USG w szpitalu nic nie wykazało złego, badania krwi i moczu dobre. wyszły niewielkie ketony w moczu i w kale norowirus. co robić

Aleksander Ropielewski

Objaw jest niepokojący i jednocześnie mało specyficzny, dlatego bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego mogę jedynie zalecić wizytę u pediatry, który ma możliwość przeprowadzenia badania i ew. zlecenia badań dodatkowych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski