Ból brzucha w okolicy pępka u 4-latka

Witam mam taki problem otóż moje 4 letnie dziecko skarży sie na brzuszek w okolicy pępka czasami zrywa sie w nocy i krzyczy że go boli po paru minutach ustępuje i potem jest ok byłam u lekarza zrobiliśmy wyniki z krwi i lekarz nam powiedział że dziecko ma alergie albo glisty przepisał lek w kroplach i na tym koniec ale dziecko dalej ma te boleści przychodzą nagle krzyczy czasami mamo ratuj.Poszłam więc znowu do lekarza chciałam żeby zrobiono mu USG ale lekarz stwierdził że nie trzeba

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w mojej ocenie może być wskazanie do wykonania USG brzucha, RTG brzucha jeżeli takie dolegliwości się powtarzają. Mogą to być oczywiście zmiany tzw. czynnościowe, których sienie leczy swoiście jednakże ból budzący w nocy zawsze jest powodem dla którego trzeba wykonać bardziej wnikliwą diagnostykę. Pozdrawiam.