Ból brzucha w okolicy prawego jajnika

Okres mi się spóźnia (3 dni). Jestem nastolatką. Z rana mam bóle prawego jajnika. Nie są silne, ale jednak są;/ Gdy dotykam się w tym miejscu, również boli. Myślałam o ciązy, bo dużo się o niej czyta, lecz sama nie wiem. Chyba przez ocieranie się narządami płciowymi w ciąże zajść nie można? Pomóżcie!

KOBIETA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Witam!

Co do ocierania się narządami płciowymi - ryzyko ciąży mogłoby się pojawić w sytuacji, gdyby doszło do wytrysku na okolice sromu. Opisane przez Panią ojawy (ból), nie wskazują na ciążę, jednak jeśli nadal ma Pani wątpliwości - warto zrobić test ciążowy. Ból i tkliwość jajnika pojawić się może podczas owulacji (może doszło u Pani do wydłużenia cyklu i opóźnienia owulacji) lub w przypadku zapalenia przydatków (towarzyszy wtedy gorączka). Ból brzucha po prawej stronie, któremu towarzyszy gorączka, nudności i wymioty może być objawem zapalenia wyrostka robaczkowego, dlatego należy udać się do lekarza, wykonać badanie usg oraz morfologię krwi i wskaźniki stanu zapalnego.

Pozdrawiam!