Ból brzucha, wymioty co mi jest?

Witam od 2 dni boli mnie brzuch, ból występuje podczas naciskania, okolice to na środku pod brzuchem, nie wymiotuję, nie mam gorączki, apetyt jest, z kucaniem czy zaginaniem nogi nie mam problemu, chodzę normalnie na powietrzu, nie odczuwam tego. Podczas oddechu czy wciągania brzucha nie odczuwam bólu, tylko podczas naciskania w to miejsce i siedząc odrobinę odczuwam. Wyrostek myślę, że odpada dzień przed tym kiedy ból wystąpił pracowałem na dworze nosząc drzewo, pogoda typowa na jesień wiatr, zimno trochę słońca. Jakieś zapalenie pęcherza? Nadwyrężenie mięśni? Był bym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam gorąco.
ponad rok temu

Witam.

Ból może wynikać z nadwerężenia mięśni w wyniku noszenia ciężkich przedmiotów. Jeśli dotyczy podbrzusza może również wynikać z zapalenia dróg moczowych. Wtedy często ból towarzyszy również oddawaniu moczu, ponadto występuje tzw. częstomocz, czyli zwiększona częstość oddawania moczu, uczucie parcia na mocz etc. Poza wymienionymi możliwych jest jeszcze bardzo wiele przyczyn bólu tej okolicy brzucha, których różnicowanie może przeprowadzić lekarz na podstawie informacji powziętych z wywiadu i badania lekarskiego.

Pozdrawiam.