Ból brzucha, wymioty i biegunki u 8-letniej córki a konieczność podania antybiotyku

Corka8l. W niedziele24maja od rana ból brzucha i wymioty bez gorączki i biegunki.dzis środa dziecko czuje się lepiej bawi sie czasem zaboli brzuch jak cos zje a je niewiele z 18maja wynik morfo ok crp 12,95.Tez mówi ze lekko boli gardło ale jak czasem pytam,to nic nie boli.lekarz dal antybiotyk ale nie podałam bo nie chciałam jej faszerować niby jest ok ale sie martwię no chyba ze jestem przewrażliwiona i nie wiem czy jednak podać ten anty czy jeszcze poczekać dziecko nie goraczkuje wcale maloje

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie opisu ciężko rozstrzygnąć czy należy podać antybiotyk czy nie. Sugeruje zaufać lekarzowi który widział dziecko.

Pozdrawiam.