Ból brzucha, wzdęcia, pogorszenie cery i wahania nastroju przy stosowaniu NuvaRing

Witam kończę pierwszy miesiąc z Nuvaring, dziś powinnam mieć miesiączkę bardzo boli mnie brzuch, wzdęcia (zawsze tak mam). Dziś jest 20 dzień z pierścieniem. Podczas pierwszego miesiąca pogorszyła mi się cera, wahania nastroju w kierunku depresji. Zastanawiam się czy kontynuować antykoncepcje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą być działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Decyzja, czy kontynuować stosowanie krążków należy jednak do Pani. Sugerowałabym jednak, by skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem. Być może wystarczy zmiana preparatu antykoncepcyjnego.