Ból brzucha, wzdęcia, zaparcia, szczelina odbytu, potliwość i drżenie rąk

Witam, Czesto boli mnie brzuch w okolicy pepka oraz po lewej stronie na dole. Po kazdym posilku, jak i napiciu sie czegokolwiek mam wzdecia, czasami czuje jakby moj brzuch mial peknac. Mam zaparcia oraz od jakiegos czasu zauwazylam ze mam szczeline odbytu. Strasznie sie poce, trzesa mi sie rece (jak jestem zdenerwowana nie potrafie nad tym zapanowac, tak ze czasami nie potrafie nic utrzymac w rekach). Czesto podczas zdenerwowania robia mi sie czerwone place na szyj i dekolcie. Co robic?

To nic groźnego. Wystarczy No-Spa przed posiłkami
Dużo płynów i może jeszcze olej parafinowy 1-2 łyżki przez kilka dni oraz lek uspokajający np.. ziołowy.
Ze szczeliną można próbować czopkami np. Procto hemolan lub inne przeciwzapalne. W razie przewlekania się = chirurg, proktolog
jeżeli trwa długo to zespól jelita drażliwego = Lekarz POZ i/lub gastroenterolog.