Ból dolnego odcinka kręgosłupa i skolioza

Witam. Spędzam sporo czasu pracują przed komputerem- mam skoliozę i po dłuższym czasie na krześle dokucza mi ból dolnego odcinka pleców- Może to zabrzmi dziwnie, ale czy klęczenie na jakiejś poduszce wpłynie na mój kręgosłup tak samo? Zauważyłem, że klęcząc przyjmuję i utrzymuję "właściwszą" postawę.

Aleksander Ropielewski

Nie wpłynie ono pozytywnie w perspektywie długotrwałej, ale na pewno jest to dobry sposób na odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa w ciągu długiego dnia pracy. Docelowo należy wzmocnić mięśnie kręgosłupa poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń.