Ból dolnego zęba po założeniu mostu na górne zęby

Witam, Niecały rok temu założyłam porcelanowy most na górną lewa piątkę i szóstkę. Szpara po szóstce między czwórką, a piątką była b. mała max 5 mm. Od czasu założenia mostu boli mnie dolna szóstka, a jak coś twardego gryzę po tej stronie ból się nasila. Most jest dziwny, ponieważ dorobiona szóstka jest wąska i nie pokrywa się powierzchnią z dolną szóstką tj. dolna szóstka jest większa. Wewnątrz buzi czuję iż dolna "6" nie ma pokrycia na połowie zęba przez most. Czy taka sytuacja powoduje ból?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
proszę się skonsultować ze stomatologiem który wykonywał most, mozliwe że konieczna jest korekta.