Ból dolnej części lędźwi

Wydaje mi się, że to korzonki, bo bolą mnie od dłuższego czasu plecy w dolnej części lędźwi. Załagodziłam ból plastrami ale za każdym razem po ćwiczeniu na siłowni ból wraca. Czy tak będzie do końca życia?

Może ma Pani źle dobrany program ćwiczeń na siłowni, powodujący przeciążanie mięsni przykręgosłupowych.
Proszę powiedzieć o swoich dolegliwościach trenerowi i wybierać ćwiczenia poprawiające prawidłową postawę kręgosłupa i wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe.
Warto wykonywać regularne lżejsze ćwiczenia w domu, "koci grzbiet" , wciąganie mięśni brzucha;
Pływanie dobrze wzmacnia kręgosłup, zwłaszcza pływanie crowlem i na grzbiecie!

Czy nie miałą Pani kamicy nerkowej ?
Czy ból promieniuje do nóg?
W razie braku poprawy wskazana konsultacja u LEKARZA, może też badanie RTG / MRI kręgosłupa??