Ból dolnej części pleców

Hej.Mam 15lat i od dwóch tygodni bolą mnie plecy a dokładniej dolna część po mojej lewej stronie.Zaczęło mnie to boleć kiedy niosłem torbę do auta ważyła ona może 15-20 kg podczas gdy ją niosłem poczułem ból we wspomnianym miejscu.Uniemożliwia mi to grę w piłkę nożną, bieganie, schylanie się i wyskoki.Od 3-ech dni smaruje to maścią o nazwie "BENGAY".Przez ten okres nie bolało mnie.Aż do dziś kiedy poszedłem na trening.Czy to zwykłe przesilenie?Jak to leczyć.Proszę o sensowną odpo.Z góry dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Bardzo możliwe, że doszło do przeciążenia jednej z grup mięśniowych pleców. Wskazane jest unikanie przeciążania tej okolicy do całkowitego ustąpienia objawów (od kilku dni do kilku tygodni). Smarowanie maścią bengay oraz stosowanie maści przeciwzapalnych jest prawidłową praktyką.
W przypadku nieustąpienia objawów, pomimo unikania wysiłku fizycznego i dźwigania po kilka dniach należy skonsultować się osobiście z lekarzem ortopedą.